Chociaż Kawałek

Którym typem autostopowej księżniczki jesteś?

Każdy czasem potrzebuje zmiany. Szczególnie kiedy całe życie popyla w kiecce na kole, sprząta zamek i ogarnia królestwo. No ileż można.

Nieustanne bycie damą na 100 pro też się może znudzić. Co wtedy ma zrobić taka księżniczka? Ano, stwierdzić, że to wali, spakować plecak i wystawić kciuk. Albo napisać nazwę miejscowości na tabliczce. Wszyscy wiemy jak trudno czasem wydostać się z większych miast, takich jak Zasiedmiozadupiogród.

W jaki sposób by to zrobiły bohaterki popularnych bajek? Tak, tych bajek powszechnie obwinianych przez czternastoletnie uosobienia Emmy Bovary za ukształtowanie ich nierealnych oczekiwań wobec mężczyzn.

Zapewne podobnie do większości z nas. Nikt nie lubi być szufladkowany, ale chyba mogę pokusić się o stwierdzenie, że w tym przypadku każdy stopowicz ma w sobie coś z księżniczki.

Proszę bardzo, przedstawiam autostopowanie na sposób:

1# Śpiącej królewny

spiacaJak sama nazwa wskazuje – ta pani lubi sobie czasem uciąć komara. Nawet w czyimś aucie. Spartańskie warunki nie są dla niej przeszkodą, jeśli o nią chodzi wyspała by się nawet na kawałku marmuru. Najbardziej lubi jeździć tirami, bo czasem uda jej się wrąbać na miejsce leżące.

Ulubiony typ większości kierowców. Twardy sen gwarantuje, że po przebudzeniu nic nie pamięta i wyjaśnienie, że rączki cały czas były na kierownicy nie może zostać podane w wątpliwość.

2# Roszpunkiroszponka

Ogólnie gówniara przed osiemnastką. Uwaliło się jej, że chce jechać do Tajlandii na festiwal lampionów. Potajemnie wymyka się w podróż,  ewentualnie kłamie, że jedzie do koleżanki pociągiem\taksą\karocą, ofc z konną eskortą. Kiedy jest w drodze to jej euforia i hura-optymizm przeplatają się z napadami stanów lękowych. Świadomość, że jej despotyczna rodzina się połapie, wgniata w ziemię. Jej ewentualnym kompanom niezmiernie uprzykrza to życie.

3# Pocahontas

pocahontasUważa się za wyjątkowo tolerancyjną.

,,Cześć tato, to mój nowy facet. No weź, nie bądź ksenofobem, co z tego, że ma inny kolor skóry? Ufam mu, pobiegaliśmy razem leśnych duktów szlakiem”

Jeśli chodzi o autostop, to najbardziej lubi jeździć na pace. Ewentualnie w grę wchodzi też motocykl czy inny komar. Wiecie, kwiaty we włosach potargał wiatr i te sprawy. W tak zwanym międzyczasie rozmawia z drzewami. Może to mieć związek z częstymi wizytami w Holandii.

 

#5 Kopciuszkakopciuszek

Ta to ma dopiero przerąbane w domu.  Nie dość, że musi zasuwać ze sprzątaniem i dbać, żeby wszystko było wyglancowane na błysk, to jeszcze użera się z nieznośnymi domownikami. Ma totalnie powyżej uszu biegania ze szmatą w te i wewte jak  dziwka z Mariackiej w Katowicach. Jeśli już jakimś cudem uda jej się wybyć z domu, to długo się tym nie nacieszy.

Typowa sytuacja:

Kiedy jedzie z Warszawy do Berlina, to już przed Poznaniem musi zawracać, bo nie zdąży wrócić na czas.

Zdarza się jej też zostawić coś u podwożącego w aucie.

6# Arielki

arielkaBardzo chce, ale i tak zostaje trochę w tyle. Nie zna języków obcych. Angielski na poziomie A zero. Kiedy przychodzi co do czego, nie wie jak zapytać o kierunek, wylotówkę, no nic po prostu. Czasem uda się jakoś dogadać za pomocą mowy ciała.

Pochodzi z dość hermetycznego środowiska, skąd trudno się wyrwać. Cud, że jeszcze nie trafiła na jakiegoś psychola.

Marzy jej się złapanie jachtostopa.

7# Śnieżkimini-krolewna-sniezka-1

Taka ufna sierota. Pojęcie feminizmu jest jej kompletnie nieznane, a kiedy słyszy określenie ,,kobieta wyzwolona” to pyta się kto napisał
tę powieść sf. George Sand pewnie odstrzeliłaby ją z miejsca.

Pakuje się do każdego auta, które się zatrzyma. Zero selekcji. Staruszka o aparycji drag queen czy siedmiu facetów z ewidentnie brudną przeszłością wydają jej się uosobieniem poczciwości.

Jakby ktoś chciał jej zaaplikować tabletkę gwałtu, to nie musi się wykazywać szczególną pomysłowością. Przyjmie ją nieświadomie w każdej postaci i to jeszcze z pocałowaniem rąsi.

Oj, Śnieżka nie raz się przejedzie na swojej ufności.

8# Mulan

mulanPrzeciwieństwo powyższej delikwentki. Mieszanka brawury, kreatywności i testosteronu. Nie boi się jeździć stopem w pojedynkę, za towarzystwo mając tylko swoje mentalne wielkie  jaja.

Nie ma zamiaru czekać aż jakaś miękka pałka łaskawie zdecyduje się na wyjazd z nią. Odwróci się na pięcie i ruszy sama. Łatwa do sprowokowania. ,,Co, ja nie dojadę stopem do Chin ? JA? No to patrz!”

Tydzień później dostajesz od niej snapa, jak leży rozwalona na Wielkim Murze. Z podpisem ,,A nie mówiłam?”

9# Elsyelsa

W sumie to nie ma żądnej przygód duszy podróżniczki. Autostopowanie jest dla niej swoistą ucieczką od problemów dnia codziennego.

W podróży liczy się dla niej tylko tu i teraz – marznięcie trzecią godzinę na drodze, problem z noclegiem czy brak zasięgu na telefonie i niemożność wejścia na hitchwiki. Dzięki temu jest w stanie odciąć się od całej reszty, którą zostawia w domu.

10# Esmeraldy

esmeraldaNie można powiedzieć, że jest przy hajsie. Ale czy to ją powstrzymuje od podroży? Ha, no pewnie, że nie! Ma wywalone na luksusy. Kombinuje.

Człowiek orkiestra. Tańczy, śpiewa, gra na harmonijce i bałałajce, maluje, rozwiązuje sudoku i pasie kozy. Często można ją spotkać w centrach większych miast. Co tam robi? Zarabia na kolejne tripy – często właśnie muzykując lub puszczając wielkie bańki mydlane.

Sypia gdzie popadnie – namiot, dworzec czy obozowisko hipisów. Wszędzie czuje się jak w domu.

11# Bellibella

Nie jeździ stopem. Jej spokojne usposobienie karmi się raczej wizjami o dalekich podróżach, które wyczytała z książek. Czyta je na tony – przewodniki, książki Cejrowskiego i Wojciechowskiej, mapy i  wszystkie inne, które można podpiąć pod kategorię ,,podróżnicze”.

Cały czas sobie powtarza, że ,,może kiedyś”. Reprezentuje typ ,,chciałabym, lecz boję-się”. Uważa, że im więcej przeczyta, tym lepiej będzie przygotowana na wymarzoną podróż, do której (ma tego świadomość) nigdy nie dojdzie.

O ile nie dostanie porządnego, motywującego kopa w dupę.


 To tyle. A z którym typem Ty się identyfikujesz?

Zapomniałam o kimś?

Jeśli spodobał Ci się mój post – podziej się !

sniezka naglow

Zdjęcie pochodzi z: http://adsoftheworld.com/media/print/volvo_xc90_snow_white

5 thoughts on “Którym typem autostopowej księżniczki jesteś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *